fbpx

Статті

Упаковка будущего

Упаковка майбутнього. Якой і з якого матеріалу вона буде?

Пакувальна промисловість повинна безупинно адаптуватися до постійно мінливого ринку і зростаючим екологічним вимогам. Чи означає це, що незабаром ми зможемо з’їдати цукерку разом з обгорткою? Їстівна упаковка – одне з рішень майбутнього.

Поліетиленові пакети

Повернувшись з магазину додому і розібравши покупки, ми отримуємо в підсумку гору упаковки, яка скоро потрапить у відро для сміття. Це і поліетиленові пакети для макаронів, і паперові пакети для хліба, і всіх сортів і видів коробки для яєць, і поліетиленові пакети для овочів і фруктів … Список можна продовжувати нескінченно. Ми навіть можемо з легкістю виявити продукти, упаковані відразу в кілька різних матеріалів.

мосорные мешкиМайже половина упаковки в світі виготовляється з пластика. Вважається, що кожен рік в світі витрачається близько трильйона одиниць пластикових пакетів різних видів. Проблема в тому, що кожен пакет буде розкладатися близько 450 років (пластиковій пляшці на це буде потрібно 1000 років). Використання пластикової тари означає появу величезних гір сміття. Ось чому з кожним роком зростає потреба в виробництві упаковки, яка може бути перероблена, або з матеріалів, які швидко розкладаються, а ще краще, щоб вони проводилися з поновлюваних джерел.

Біорозкладані полімери для упаковки

Пакувальна промисловість стикається з такими проблемами частіше, ніж будь-яка інша. Крім того, не забувайте, що упаковка повинна бути ще і безпечною, а також виконувати інформаційні та маркетингові функції. Клієнти завжди чекають індивідуального і вишуканого дизайну. І, нарешті, така упаковка повинна бути дешевою.
Для виробництва пластика використовуються, головним чином, поновлювані джерела енергії (в основному, сира нафта). Один з варіантів змінити це – використовувати поновлювані джерела. До них відносяться біорозкладні полімери, одержувані з картоплі, кукурудзи або цукрового очерету. Упаковка такого типу виглядає майже як пластик, і властивості у них схожі. До того ж, перший тип легше утилізувати. З точки зору логістики, в харчовій промисловості багаторазова і проста у використанні упаковка повністю виправдовує себе.

биоразлагаемые пакетыНа перший погляд ідея замінити пластикову упаковку їстівної може здатися радикальної, але в невеликих масштабах реалізацію цієї ідеї вже можна спостерігати (наприклад, морозиво у вафельному стаканчику). Різниця полягає в тому, що їстівна упаковка, над якою в даний час працюють вчені, є … невидимою. Продукти будуть обгорнуті непомітним неозброєному оку шаром, виготовленим з біополімерів природного походження. Таким чином можна було б частково вирішити проблему сміття. Але питання в тому, скільки часу буде «працювати» таке покриття. Можливо, нового виду тари вдасться пройти іспит на використання в харчовій промисловості. У всякому разі, якщо термін зберігання продуктів буде коротким з часу здійснення покупки. Або якщо транспортування буде здійснюватися на більш короткі відстані і в передбачуваних умовах.

Нанотехнологіі- інтелектуальна упаковка

Є і ще одна цікава задумка – інтелектуальна упаковка. Чи може тара повідомляти покупцеві про поточний стан продукту? Така можливість змінила б багато. За оцінками фахівців, близько 33% продовольства по всьому світу (щорічно це понад 1,3 млрд. Тонн) відправляється на сміттєзвалище, оскільки споживачі вважають, що продукти більше не придатні для вживання.
Один з варіантів створення інтелектуальної упаковки – нанотехнології, що працюють на рівні окремих атомів і молекул. Уявіть собі маленькі індикатори або датчики, розміщені всередині упаковки. Наприклад, вони можуть реєструвати зміни складу газів в продукті, поява двоокису вуглецю або азоту і, таким чином, порушення захисної середовища. Фантазія фахівців могла б піти далі, щоб вигадати, наприклад, пакети, які будуть здійснювати самозахист від кисню. Відповідні показники вологості, а також продуктів бактеріального або вірусного розкладання показували б, що продукт більше не відповідає всім нормам.
Коли технології пакувальної промисловості зроблять крок далеко вперед, можна буде з упевненістю стверджувати, що набагато меншу кількість продуктів передчасно потрапить в сміттєву корзину.

Как пересадить рассаду помидоров в теплицу

Як пересадити розсаду помідорів в теплицю

Ви придбали саджанці помідорів, або може бути, навіть самі їх виростили. Встановили на ділянці теплицю. За всіма правилами підготували грунт. Тепер помідори необхідно висадити в теплицю. Відбувається це зазвичай в останній місяць весни. Але попередньо подивіться прогноз погоди, годі чекати найближчим часом заморозки. А якщо ви вже розсаду висадіть, і раптом нагрянуть заморозки, то доведеться на ніч в теплицю ставити обігрівач. Передбачте такий варіант. Тобто необхідні достатньої довжини подовжувачі дроти, щоб можна було підключити обігрівач в теплиці до найближчої розетки в будинку, на будинку або в лазні.
Коли ви підготуєте грунт, удобрити її, прорихліте, то можна зверху розкласти солому. Це робиться для того, щоб грунт не пересихав. Крім того, для того, щоб земля в теплиці прогрілася, можна накрити її чорним матеріалом.
Загартовуємо саджанці.
За тиждень до висадки рослин, починаємо їх загартовувати. У сонячні дні винесемо їх на вулицю на кілька годин. Починаємо з кількох хвилин, і постійно стежимо за розсадою. Загартовування допомагає зміцнити імунітет рослин. Але проводите його дуже обережно.

Висаджуємо рослини в теплицю.

Краще висаджувати розсаду поступово, одночасно по 5-6 рослин. Заносимо ящик з розсадою в теплицю і гарненько заллємо водою. У грунті робимо лунки на відстані 20 см один від одного. Можна їх розташувати в формі зигзагів. Лунки робимо глибиною не менше 5 см. Лунки добре проливаємо водою. Акуратно дістаємо один саджанець з ящика або стаканчика. Намагайтеся не пошкодити кореневища. Садимо рослина в лунку так, щоб нижній листочок залишився над землею. Зів’яле листя можна акуратно обірвати. Коли висаджуєте розсаду, розмовляйте з нею, заспокоюйте її. Тоді все саджанці приживуться.
Доглядаємо за помідорами в теплиці

Два перших дні розсаду не поливають. Але якщо дуже жарко, то на другий день можна акуратно полити. Перші два тижні потрібно поливати саджанці з лійки, відстояною теплою водою. А потім можна сміливо поливати зі шланга колодязної водою. Поливати щодня або через день – це дивіться по погоді і станом листя помідорів.
У догляді за помідорами в теплиці під поліетиленовою плівкою найголовніше – своєчасно поливати їх і стежити за вологістю і температурою.

Плівка для теплиць з із застосуванням високотехнологічних добавок.

Торгова марка ТМ «InterRAIS» предстовляет такі види тепличних плівок:
• ультрафіолетових (УФ) стабілізаторів, що перешкоджають руйнуванню макромолекул поліетилену під впливом УФ-випромінювання Сонця;
• Антифог, усувають освіту крапель конденсату на плівці;
• інфрачервоних абсорбентів, що знижують тепловіддачу;
• светорассеивающих добавок, що знижують надлишкову освітленість теплиці влітку.
Коли саджанці підростуть, і встановиться гарна погода, в теплі дні вранці відкривайте теплицю і ввечері закривайте. Якщо ви все робите правильно, то підживлення добривами не потрібна. Але це на ваше усмотреніе.Как пересадити розсаду помідорів в теплицю

Срібне мульчування

У «срібного» мульчування є всі переваги мульчування чорно-білого, а саме:

 • відображення видимих сонячних променів від землі до рослин і збереження вологи створюють сприятливі умови для зростання і підвищення врожайності вирощуваних рослин;
 • плівка не нагрівається сонцем, а значить, ризик «згоряння» рослин повністю відсутня;
  поглинання всіх сонячних променів створює «гербіцидний» ефект (припинення росту бур’янів);
 • відображення сонячних променів від землі створює вкрай не комфортні умови для попелиці.

Термальне коричневе мульчування

«Термальні коричневому» мульчування притаманні всі достоїнства мульчування «зеленого», а саме:

швидкий прогрів грунту до температури вище 10 ° С на більш ранніх термінах;
відсутність ризику «згоряння» рослин (плівка не нагрівається сонцем);
помітний «гербіцидний» ефект, негативно діє на проростання і розвиток бур’янів (немає необхідності у використанні гербіцидів);
поліпшення прогрівання грунту вдень і збереження тепла вночі.

Чорно-біле мульчування

«Чорно-біле» мульчування має наступні переваги:

 • «Білого» мульчування – відображення сонячних променів від землі до рослин, що сприятливо позначається на їх зростанні і майбутній урожай. При цьому ризик «згоряння» рослин повністю відсутня, оскільки плівка абсолютно не нагрівається;
 • «Чорного» мульчування – яскраво проявляється «гербіцидний» ефект (поглинання сонячних променів, створює вкрай негативні умови для проростання і розвитку бур’янів).

Недоліки при цьому способі мульчування відсутні.

прозрачное мульчирование

Прозоре мульчування

У «прозорого» мульчування є як переваги, так і недоліки.

До переваг «прозорого» мульчування можна віднести:

 • можливість швидкого прогрівання грунту до температури вище 10 ° С на більш ранніх термінах;
  відсутність ризику «згоряння» рослин, оскільки плівка не нагрівається.

Недоліком такого мульчування є те, що прозора плівка не перешкоджає процесу проростання і фотосинтезу у бур’янів, а тепло і волога під нею створюють сприятливі умови для їх розвитку – при цьому з’являється необхідність в застосуванні гербіцидів.

Чорне мульчування

Мульчування полуниці плівкою – важливий момент у догляді за растеніем.Пленка захищає ягоди полуниці від гниття і не дає рости бур’янам біля кущів.

«Чорне» мульчування має як переваги, так і недоліки.

До переваг мульчування «чорного» відноситься:

 • «Гербіцидний» ефект – поглинання всіх сонячних променів, що веде до повного припинення проростання і знищення вже пророслої бур’яну;
 • під чорною плівкою не утворюється цвіль.

До недоліків цього способу мульчування слід віднести:

 • вкрай повільний прогрів і подальше збільшення температури грунту;
 • чорна плівка досить швидко і сильно нагрівається сама (більше 60-70 ° С) під впливом сонця, а значить, ризик «згоряння» рослин дуже великий.

Плівка термозбіжна, поліетиленова – ГОСТ 25951-83

Плівка термозбіжна – найпопулярніша пакувальна плівка. Використовується для упаковки різної продукції: банок, пляшок, продуктів харчування, господарських виробів, газет і журналів, канцелярських товарів, будівельних товарів. Також, термоусадоч, використовують для упаковки і палетування товарів з метою забезпечення зручності транспортування і при складуванні.
До основних переваг даної пакувальної плівки відноситься невеликий обсяг, досить мала маса і невисока ціна. Термозбіжна плівка чудово захищає упаковані вироби від механічних впливів і від несприятливих факторів навколишнього середовища і в той же час забезпечує прозорість і презентабельний зовнішній вигляд.

Плівка термозбіжна виготовляється з поліетилену високого тиску (ПВД) вищого сорту або з композиції на його основі. Коефіцієнт усадки відповідно до ГОСТу: 20-40% в поперечному і 30-60% – в поздовжньому напрямку. При необхідності коефіцієнт усадки може бути змінений.

Плівка виготовляється у вигляді:

 • полотна шириною від 250-1500 мм;
 •  напіврукава шириною до 1500 мм;
 •  рукава шириною від 500 до 1500 мм (Фальцьована – до 3000 мм) товщиною від 30 до 250 мкм.
ГОСТ 25951-83 пленка термоусадочная
Пленка термоусадочная, полиэтиленовая – ГОСТ 25951-83

Поліетилен високого тиску: його властивості і область застосування

Поліетилен вважається одним з найпоширеніших пластиків в світі: його великотоннажне виробництво організовано в багатьох країнах, включаючи і Україну. Він, будучи синтетичним неполярних полімером, що належить до класу поліолефінів, являє собою тверду речовину світлого кольору.
Поліетилен високого тиску (ПВД) виготовляється з термопластичного полімеру-етилену методом радикальної полімеризації в реакторах (автоклавного і трубчастого типів) під впливом тиску від 1000 до 3000 атмосфер. Обов’язковими умовами для його виробництва є: присутність кисню або органічних пероксидів (Лаура, бензоїлу або їх сумішей) і температура від 200 до 260 градусів.
Поліетилен високого тиску має наступні характеристики: волого-і морозостійкість, низька щільність, низька паро- та газопроникність, стійкість до механічних пошкоджень і до впливу лугів будь-якої концентрації, розчинів основних і нейтральних солей, органічних і неорганічних кислот, при охолодженні він твердне, при нагріванні (від 80 градусів) розм’якшується.
Область застосування ПВД досить широка. Він використовується:
– при виготовленні плівкових виробів і плівок (для упаковки харчових, сільськогосподарських, фармацевтичних продуктів, промислових товарів, реактивів, для ламінування тканини і паперу);
– при виробництві концентратів барвників;
– при виготовленні фітингів, напірних труб, при формуванні видувних виробів;
– при виготовленні ливарних, крупно-і дрібногабаритних профільних виробів;
– для заповнення деталей електроустаткування (як заливного матеріалу), при покритті виробів методом напилення;
– для антикорозійного покриття труб і апаратів, що експлуатуються в агресивних середовищах;
– для ізоляції еластичних і гнучких кабелів в радіометричних, телемеханических, радіолокаційних пристроях.
Випускається поліетилен в гранулах у вигляді базових марок (без будь-яких добавок) і у вигляді композицій (з добавками: світло-і Термостабілізатори, барвниками та іншими).
Поліетилен високого тиску упаковується в мішки, які можна зберігати в закритому темному приміщенні далеко від сонячних променів і нагрівальних приладів. Термін зберігання ПВД – від трьох до семи років.

+ +