Поліетилен вважається одним з найпоширеніших пластиків в світі: його великотоннажне виробництво організовано в багатьох країнах, включаючи і Україну. Він, будучи синтетичним неполярних полімером, що належить до класу поліолефінів, являє собою тверду речовину світлого кольору. Поліетилен високого тиску (ПВТ) виготовляється з термопластичного полімеру-етилену методом радикальної полімеризації в реакторах (автоклавного і трубчастого типів) під впливом тиску від 1000 до 3000 атмосфер. Обов’язковими умовами для його виробництва є: присутність кисню або органічних пероксидів (Лаура, бензоїлу або їх сумішей) і температура від 200 до 260 градусів. Поліетилен високого тиску має наступні характеристики: волого-і морозостійкість, низька щільність, низька паро- та газопроникність, стійкість до механічних пошкоджень і до впливу лугів будь-якої концентрації, розчинів основних і нейтральних солей, органічних і неорганічних кислот, при охолодженні він твердне, при нагріванні (від 80 градусів) розм’якшується.
Область застосування ПВТ досить широка
Він використовується:
• при виготовленні плівкових виробів і плівок (для упаковки харчових, сільськогосподарських, фармацевтичних продуктів, промислових товарів, реактивів, для ламінування тканини і паперу);
• при виробництві концентратів барвників;
• при виготовленні фітингів, напірних труб, при формуванні видувних виробів;
• при виготовленні ливарних, крупно-і дрібногабаритних профільних виробів;
• для заповнення деталей електроустаткування (як заливного матеріалу), при покритті виробів методом напилення;
• для антикорозійного покриття труб і апаратів, що експлуатуються в агресивних середовищах;
• для ізоляції еластичних і гнучких кабелів в радіометричних, телемеханических, радіолокаційних пристроях.
Випускається поліетилен в гранулах у вигляді базових марок (без будь-яких добавок) і у вигляді композицій (з добавками: світло-і Термостабілізатори, барвниками та іншими). Поліетилен високого тиску упаковується в мішки, які можна зберігати в закритому темному приміщенні далеко від сонячних променів і нагрівальних приладів. Термін зберігання ПВТ – від трьох до семи років.